Terapia manualna

Fizjoterapia to nie tylko metoda leczenia, podstawą jest odpowiednia diagnostyka oraz profilaktyka. W pracy z pacjentem wykorzystuję przede wszystkim metody terapii manualnej (stawów kręgosłupa, stawów obwodowych) oraz tkanek miękkich ( mięśni, powięzi, ścięgien, więzadeł).

Odpowiednio dobrane ćwiczenia oraz regularna aktywność fizyczna są podstawą dobrego samopoczucia oraz regeneracji chorych tkanek. Trening to nieodłączny element prowadzonej przeze mnie terapii!

Jeśli odczuwasz dolegliwości bólowe stawów bądź innych okolic ciała zapraszam na wizytę.

Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny to idealne rozwiązanie na rozładowanie negatywnych emocji i stresu. Techniki relaksacyjne skutecznie niwelują napięcie mięśniowe będące często przyczyną dolegliwości bólowych kręgosłupa.

Codzienny stres ogranicza Twoją efektywność pracy, odbiera chęć do spotkań towarzyskich oraz wyniszcza Twój organizm. Według badań, przeprowadzonych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), stres zwiększa prawdopodobieństwo zachorowań na choroby wrzodowe, układu krążenia a nawet choroby nowotworowe.

Sprawdź jak wiele dobrego masaż wprowadzi do Twojego życia!

Trening personalny

Aktywność fizyczna stanowi nieodłączny element zdrowego stylu życia. Endorfiny (hormony szczęścia) wydzielane podczas wysiłku wywołują ogólne poczucie szczęścia oraz zadowolenie z siebie. Korzyści wynikających z uprawiania sportu jest wiele.

Wpływa on pozytywnie przede wszystkim na układ sercowo-naczyniowy, poprawia działanie układu odpornościowego, zmniejsza ryzyko choroby nowotworowej a nawet spowalnia procesy starzenia zachodzące w naszym organizmie.

Odpowiednio dobrane ćwiczenia są nieodłącznym elementem prowadzonej przeze mnie fizjoterapii!

Usługi dietetyczne

Zdrowy styl życia, którego nieodłącznym elementem jest prawidłowy sposób żywienia to w dzisiejszych czasach nie lada wyzwanie. Warto zaznaczyć, że nawyki żywieniowe kształtują się od najwcześniejszych lat życia. Te z nich, które zastosujemy mają niezwykły wpływ nie tylko na nas samych, ale również na przyszłe pokolenia.

W naszej Poradni pacjent jest traktowany indywidualnie, dlatego niezwykle ważnym elementem jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu i pomiarów antropometrycznych. Wnikliwe zebranie informacji umożliwia opracowanie planu żywieniowego uwzględniającego stan zdrowia, preferencje żywieniowe, tryb życia i pracy, środki finansowe, a także zdolności kulinarne pacjenta.

Wspólnie z pacjentem postaramy się zidentyfikować problem i dobrać indywidualnie satysfakcjonujący kompromis, który umożliwi realizację zamierzonych celów. Zależy nam, aby wprowadzane w życie zdrowe zmiany były jak najbardziej przyjemne i możliwie łatwe do wdrożenia.